Zdrowie i uroda2 Zdrowe gotowanie
Garnki Firmy ZEPTER
Przepisy Pani Ewy Smiech
Home Zdrowie Co to jest organizm? Przy kawie - nasz kacik towarzyski
Rola swiatla dla organizmu czlowieka Aparaty do swiatloterapi BIOPTRON
Przepisy naszych gosci
Wellness w Twoim domu !
Swiatloterapia Swiatloterapia w domu
Przepisy Zeptera
tani propan
Ryby -  zródlo zdrowia !

las - zródlem zycia


Szwajcarscy badacze są przekonani, że zaplanowanie efektywnej i optymalnej strategii użytkowania lasów i drewna w przeciągu następnych 130 lat decydująco wpłynie na redukcję produkcji CO2 

Eksperci są zdania, że dzięki zastosowaniu tej strategii, w Szwajcarii każdego roku będzie się obniżała emisja CO2 o 12 procent i to już w następnych 15 latach!

Warunkiem osiągnięcia tak wspaniałych rezultatów jest wysoko wydajna gospodarka leśna. Aktywiści ochrony środowiska muszą zatem gruntownie zredukować swoje nastawienie do wycinek drzew. Zdaniem szwajcarskich ekspertów jedynie wydajna godpodarka leśna i zwiększone zużycie drewna mogą wyraźnie wpłynąć na zredukowanie emisji dwutlenku węgla.

Idealnym wiekiem wyrąbu np. świerka jest 100 lat. Wtedy zmagazynował on maksymalną ilość dwutlenku węgla i od tej chwili wyraźnie zwalnia przyrost masy drewna i naturalnie drzewo takie nie wchłania już tak dużo dwutlenku węgla. Gdy świerki osiągają wiek około 200 lat zaczynają chorować / obumierać i oddawać do atmosfery zmagazynowany dwutlenek węgla.

Jeśli jednak stuletnie świerki wytnie się, sadząc na ich miejsce natychmiast nowe drzewa, i podda dalszej obróbce, dwutlenek węgla będzie nadal w nich związany. Różnego rodzaju elementy z drewna jak np. do budowy domów potrzebują o wiele mniej kopalnej energii do ich wyprodukowania niż podobne elemnty z betonu, stali czy cegiel. I to właśnie ta różnica w bilansie zużycia energii do produkcji wyrobów z drewna czy z innych materiałów ma tu decydujący wpływ na redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery – a co za tym idzie przyczynia się do zwolnienia niekorzystnych dla człowieka zmian klimatycznych.

Jednocześnie stare, wysłużone drewno, a także jego odpady, można zużyć w celu uzyskania energii do ogrzewania mieszkań. W Szwajcarii istnieją już pilotażowe zakłady produkujące energię cieplną dla 600 gospodarstw.

W ten sposób wykorzystując zasoby środowiska naturalnego nie tylko go nie niszczymy, ale przyczyniamy się do jego ochrony!


Kontakt:

Niezależny dystrybutor
Krystyna Kaliszczyk
E-mail:

 
krysia@jaizdrowie.com
Tel: 058 302 27 87
Komórka: 0503 84 84 82

Gościcie Państwo na prywatnej stronie. Powstała ona z prywatnej inicjatywy.* Zamieszczane tu artykuły opierają się na naukowych tekstach zamieszczanych najczęściej w zagranicznych czasopismach, albo broszurach wydawanych przez zagraniczne kasy chorych*.
 Każdy kto che może pomóc w jej tworzeniu poprzez przesłanie nam swoich przepisów kulinarnych albo infromracji dotyczących ochrony zdrowia, zdrowego odżywiania się itp... Po sprawdzeniu każdy artykuł zostanie opublikowany.
E-mail: propozycje@jaizdrowie.com 


[Home] [Zdrowie] [Cholesterol] [Rori] [Archiwum] [Stres]

Webmaster: E-mail:
webmaster@jaizdrowie.com

Ostatnia aktualizacja:

08/05/12 10:31 

Archiwum1
rori

Kto chce podzielić się z nami własnymi przepisami kulinarnymi może dodać swój przepis tutaj... >>>>

Wakacje  w Gdansku
Flaga-polska-baner1